Kolorowe Wiatrakowe. Autorskie warsztaty architektoniczne

Warsztaty dla dzieci pt. „Kolorowe wiatrakowe” mają na celu przybliżyć najmłodszym tradycyjne budownictwo okolic Gdańska – Żuław Wiślanych. Są drugą częścią cyklu opartego na autorskiej publikacji dla dzieci: Raptularz Żuławski czyli sekretny dziennik poszukiwacza skarbów (2019). Zostały zorganizowane we współpracy z Izbą Architektów RP o. Gdańsk. W trakcie warsztatów omówione zostały elementy krajobrazu kulturowego Żuław Wiślanych i najważniejsze zabytki drewnianej architektury delty Wisły. Główną częścią warsztatów jest wykonanie modelu wiatraka koźlaka. Warsztaty miały miejsce 18 listopada 2023, liczba uczestników 80 osób (40 dzieci wraz z rodzicami).

Efekty działalności twórczej
wystawa zbiorowa , indywidualna w Polsce, warsztaty, projekty edukacyjne
Rok wydania
2023