W artykule przedstawiono studia podyplomowe dla nauczycieli przez Internet realizowane przez Politechnikę Gdańską w ramach współpracy Wydziału Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki oraz Centrum Edukacji Niestacjonarnej. Zaproponowano model kształcenia zintegrowanego, który pozwala na lepsze wykorzystanie materiałów pomocniczych (biblioteki zasobów, linki, testy kontrolne, przykładowe prace dyplomowe z lat poprzednich) oraz umożliwia wykorzystanie poczty elektronicznej i grup dyskusyjnych do celów komunikacji nauczyciel-student, student-nauczyciel. Jako narzędzie potrzebne do wprowadzenia modelu kształcenia zintegrowanego wykorzystano platformę BSCW (ang. Basic Support for Cooperative Work), która umożliwia spotkania wirtualne (w różnym czasie i różnych miejscach). W artykule opisano również system kształcenia na odległość stosowany przez Politechnikę Warszawską (Ośrodek Kształcenia na Odległość „OKNO”) na studiach podyplomowych dla nauczycieli, które zorganizowane są w oparciu o platformę Lotus Learning Space.

Aktywność konferencyjna
Typ
publikacja w wydawnictwie zbiorowym recenzowanym (także w materiałach konferencyjnych)
Rok wydania