100 lat Laboratorium Maszynowego na Politechnice w Gdańsku.

Wydanie albumowe poświęcone 100-letniej historii Laboratorium Maszynowego na Politechnice w Gdańsku. W opisie omówiono funkcje, jakie pełniło laboratorium w okresie istnienia. Początkowo był to zakład energetyczny zaopatrujący uczelnię w ciepło, energię elektryczną i wodę oraz laboratorium dydaktyczne dla studentów. W ostatnim okresie pełni ono głównie rolę laboratorium dydaktycznego oraz naukowo-badawczego. Część ilustracyjna zawiera unikalne zdjęcia budynku laboratorium, jego elementów architektonicznych oraz zdjęcia maszyn, urządzeń, przyrządów pomiarowych stanowiących wyposażenie laboratorium i schematy z lat 1904-2004.

Publikacja monograficzna
książka - monografia autorska /podręcznik o zasięgu krajowym
Rok wydania
2004