W niniejszym artykule przedstawiono uszkodzenia rur DN200 typu bezciśnieniowego, ze zbrojonej włóknem szklanym nienasyconej żywicy poliestrowej (UP-GF) rurociqgu kanalizacyjnego, ułożonego w wykopie, na podbudowie wykonanej z geowłókniny i geokraty wypełnionej pospółkq na podłożu torfowym, podpartego w miejscach połqczenia rur na mikropalach. Przedstawiono wyniki monitoringu TV uszkodzonej magistrali oraz możliwe rozbieżności w ocenie obciqżeń w obliczeniach statycznych. Wskazano przyczyny zaistniałych przeciqżeń oraz błędy zastosowanego mieszanego rozwiqzania konstrukcyjnego podparcia rurociqgu, które spowodowały nadmierne różnice przemieszczeń poszczególnych części rurociqgu.

Publikacja w czasopiśmie
artykuły w czasopismach recenzowanych i innych wydawnictwach ciągłych
Rok wydania
2004