Awaria rurociągu kanalizacji sanitarnej posadowionego na palach.

W niniejszym artykule przedstawiono rozwiązanie rurociągu kanalizacji sanitarnej, który uległ uszkodzeniu w wyniku nadmiernych osiadań podłoża torfowego. W takich warunkach zastosowane rozwiązanie konstrukcyjne podparcia rurociągu w miejscach połączenia rur za pomocą mikropali powoduje zwiększenie się różnic przemieszczeń poszczególnych części rurociągu i przy sztywnym podparciu przeniesienie nadmiernych obciążeń na rurociąg. Przedstawiono obliczenia statyczne wykazujące przeciążenie rurociągu oraz fragmenty wyników monitoringu uszkodzonej magistrali.

Aktywność konferencyjna
Typ
publikacja w wydawnictwie zbiorowym recenzowanym (także w materiałach konferencyjnych)
Rok wydania