Rozdz. 5 Możliwości oceny produktywności szkoły wyższej.

Budowanie społeczeństwa wiedzy wymaga wprowadzenia nowych metod zarządzania szkołami wyższymi. Konieczne jest monitorowanie efektywności procesów naukowo-badawczych. Jednym z mierników może być produktywność. Przedstawiono związki produktywności z wiedzą i informacją. Zwrócono uwagę na problemy z oceną produktywności w systemach usługowych, ze szczególnym uwzględnieniem szkolnictwa wyższego. Uczelnia, aby przetrwać musi utrzymać wysoką jakość kształcenia przy ograniczonym dostępie do zasobów. Zwiększenie produktywności wydaje się być jedyną drogą do rozwiązania tego problemu, gdyż generowanie dodatkowych dochodów w wielu przypadkach (szczególnie uczelni technicznych) nie jest możliwe.

Aktywność konferencyjna
Typ
publikacja w wydawnictwie zbiorowym recenzowanym (także w materiałach konferencyjnych)
Rok wydania