Kilka refleksji o obyczajach w kształceniu akademickim.

Punktem wyjścia rozważań stanowi aksjomat: Nauczyciel akademicki jest wzorem dla studenta. Jest on szczególnie istotny przy masowości kształcenia na poziomie wyższym. W oparcie o wyniki ankiety internetowej oraz własne doświadczenia przeanalizowano rolę wzajemnego oceniania studentów i nauczycieli oraz skomentowano ocenę nieuczciwości studentów dokonaną przez nich samych. W konkuzji podkreślono konieczność nadania wyższej rangi przestrzeganiu ogólnie przyjętych norm obyczajowych w uczelni.

Aktywność konferencyjna
Typ
publikacja w wydawnictwie zbiorowym recenzowanym (także w materiałach konferencyjnych)
Rok wydania