Celem pracy była ocena stopnia zagrożenia zdrowia i życia w pracy funkcjonariuszy Służby Więziennej na tle innych służb mundurowych w opinii studentów. 269 studentów porównywało ryzyko utraty zdrowia i życia w pracy na stanowiskach podoficerskich w służbach mundurowych (funkcjonariusz SW, policjant, żołnierz). Studenci najwyżej ocenili stopień zagrożenia zdrowia i życia w pracy policjanta, kolejno podoficera więziennictwa i żołnierza. Analiza argumentów odnośnie do stopnia bezpieczeństwa pracy w Służbie Więziennej ujawniła sprzeczności dotyczące warunków i charakteru pracy. Było to skutkiem braku informacji o służbie więziennej w społeczeństwie.

Aktywność konferencyjna
Typ
publikacja w wydawnictwie zbiorowym recenzowanym (także w materiałach konferencyjnych)
Rok wydania