W artykule przedstawiony został przebieg prac badawczych wykonanych w latach 1962-2003, na Wydziale Elektrotechniki I Automatyki Politechniki Gdańskiej, które dotyczyły problematyki kompatybilności elektromagnetycznej okrętowych urządzeń elektrycznych. Badania obejmowały identyfikację źródeł zaburzeń elektromagnetycznych w obwodach okrętowych urządzeń elektrycznych, propagację i tłumienie zaburzeń w urządzeniach i sieciach elektroenergetycznych statków oraz określenie wpływu zaburzeń na pracę elektrycznych urządzeń okrętowych. Przywołano ważniejsze opracowania wykonane dla przemysłu okrętowego oraz publikacje zawierające wyniki i wnioski z dokonanych badań.

Publikacja w czasopiśmie
artykuły w czasopismach recenzowanych i innych wydawnictwach ciągłych
Rok wydania
2004