Przedstawiono wyniki badań korelacji między intensywnością szumów elektrochemicznych obserwowanych podczas występowania procesów korozji wżerowej a zmianami obserwowanymi na powierzchni metalu.Badania przeprowadzono dla elektrod metalowych o powierzchni eksponowanej na środowisko korozyjne poniżej 1 mm2. Do wykrywania uszkodzeń powierzchni wykorzystano oprogramowanie MatLab, wykrywające uszkodzenia powierzchni metalu w formie okręgów o zadanej średnicy.

Publikacja w czasopiśmie
artykuły w czasopismach recenzowanych i innych wydawnictwach ciągłych
angielski
Rok wydania