Przedmiotem artykułu jest komputerowy system laboratoryjny do testowania parametrów funkcjonalnych analogowych układów elektronicznych w dziedzinie czasu. W systemie wykorzystano dwa generatory 33120A oraz multimetr 34401A dołączone do komputera za pośrednictwem interfejsu RS232. Oprogramowanie sterujące pracą systemu zrealizowano w środowisku Matlab. W systemie zaimplementowano metodę testowania polegającą na pobudzaniu układu odcinkowo-liniowym sygnałem pomiarowym zoptymalizowanym za pomocą algorytmu genetycznego, rejestracji odpowiedzi za pośrednictwem multimetru oraz estymacji wartości parametrów funkcjonalnych z wykorzystaniem sztucznej sieci neuronowej.

Aktywność konferencyjna
Typ
publikacja w wydawnictwie zbiorowym recenzowanym (także w materiałach konferencyjnych)
Rok wydania