Połączenie algorytmu PCA z dekompozycją falkową pozwala na wiarygodną identyfikację i diagnostykę procesu z wieloma skalami czasu. Niniejszy artykuł pokazuje jak przy pomocy wspomianego narzedzia określić stan pracy obiektu oraz odpowiednio szybko wykryć uszkodzenia (np. czujników pomiarowych) lub stany awaryjne obiektu jakim jest oczyszczalnia ścieków. Przedstawiony jest przykład detekcji błędów pomiarowych (stężenie tlenu w komorze tlenowej) oraz uszkodzeń urządzeń wykonawczych (aeratory)

Publikacja w czasopiśmie
artykuły w czasopismach recenzowanych i innych wydawnictwach ciągłych
Rok wydania
2005

Źródło danych: MOSTWiedzy.pl - publikacja "Identyfikacja i diagnostyka procesu oczyszczania ścieków przy użyciu metody MS-PCA" link otwiera się w nowej karcie

Portal MOST Wiedzy link otwiera się w nowej karcie