Dwa trzęsienia ziemi, które miały miejsce w 2004 roku w Polsce oprócz oczywistych negatywnych odczuć mieszkańców spowodowały szereg uszkodzeń obiektów budowlanych. W referacie przedstawiono opis zaistniałych zjawisk oraz ocenę ich intensywności i wpływu na degradację substancji budowlanej, podając ilustrowane przykłady charakterystycznych uszkodzeń. Według postanowień normowych obszar Polski uważany jest za teren asejsmiczny i nie obowiązują w obliczeniach statyczno-wytrzymałościowych wyjątkowe kombinacje obciążeń (uwzględniające siły od wstrząsów sejsmicznych). Referat stanowi więc przyczynek do pogłębienia wiedzy konstruktora z zakresu inżynierii sejsmicznej, którą będzie mógł wykorzystać w procesie projektowania i diagnostyki konstrukcji budowlanych.

Aktywność konferencyjna
Typ
publikacja w wydawnictwie zbiorowym recenzowanym (także w materiałach konferencyjnych)
Rok wydania