W artykule przedstawiono autorską próbę klasyfikacji detalu architektonicznego i interpretacji porządku przekazu ideowego zawartego w dekoracji Gmachu Głownego Politechniki Gdańskiej z 1904 r. Wyodrębniono trzy poziomy znaczeń: oficjalny, związany z państwowym inwestorem; użytkowy - wynikający z funkcji przypisanej przez projektanta poszczególnym pomieszczeniom i ujawnionej na elewacji; kompozytowy, złożony ze systemu symboli wyrażających zjawisko formowania osobowosci w procesie edukacyjnym oraz symboli uniwersalnych jak np. cztery żywioły.

Aktywność konferencyjna
Typ
publikacja w wydawnictwie zbiorowym recenzowanym (także w materiałach konferencyjnych)
angielski