Przedstawiono sposób oceny trafności diagnoz uzyskiwanych z wykorzystaniem nowej metody badawczej, opracowanej dla badania uszkodzeń łożysk w silnikach indukcyjnych. Badana metoda diagnostyczna oparta jest o pomiar i analizę prądu stojana silnika indukcyjnego. Do wzorcowania systemu diagnostycznego, opartego o nową metodę, wykorzystano metody wibracyjne. W referacie zamieszczono również niektóre wyniki badań łożysk o różnych typach i głębokości uszkodzenia oraz wnioski płynące z tych pomiarów.

Aktywność konferencyjna
Typ
publikacja w wydawnictwie zbiorowym recenzowanym (także w materiałach konferencyjnych)
Rok wydania