System monitorujący stopień koncentracji uwagi uczniów

System śledzenia punktu fiksacji wzroku pozwala śledzić miejsce na ekranie monitora, na które patrzy użytkownik. W niniejszym artykule opisano system śledzenia punktu fiksacji wzroku w kontekście nowoczesnego zastosowania - w badaniu stopnia koncentracji uwagi u dzieci. W części pierwszej artykułu przedstawiono konfigurację sprzętową systemu oraz scharakteryzowano zagadnienie koncentracji uwagi. W drugiej, właściwej części, opisano eksperyment przeprowadzony na dzieciach z zastosowaniem systemu śledzenia punktu fiksacji wzroku. Na podstawie analizy wyników eksperymentu, sprecyzowano odpowiednie wnioski.

Publikacja w czasopiśmie
artykuły w czasopismach recenzowanych i innych wydawnictwach ciągłych
Rok wydania
2009