Repozytorium publikacji - Politechnika Gdańska

Ustawienia strony

english
Repozytorium publikacji
Politechniki Gdańskiej

Publikacje z roku 2015

Pokaż wszystkie
  • Technologia obróbki grupowej separatorów do docierarek tarczowych do płaszczyzn
    • Adam Barylski
    2015 Technologia i Automatyzacja Montażu

    Przedstawiono przykłady konstrukcji separatorów przedmiotowych do docierarek jedno- i dwutarczowych oraz sposób opracowania technologii grupowej tego typu oprzyrządowania. Podano rozwiązania separatorów zarówno do docierania maszynowego elementów płaskich, jak i płasko-równoległych.


  • Technologia radia programowalnego w procesie kształcenia studentów ICT
    • Przemysław Falkowski-Gilski
    2015

    Technologie informacyjne i telekomunikacyjne ICT (Information and Communication Technologies) są współcześnie synonimem nowoczesności, innowacyjności oraz jednym z głównych czynników wzrostu społeczno-gospodarczego. Uczelnie wyższe stoją przed wyzwaniem, aby dostosować program studiów i metody nauczania do potrzeb rynku, przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej jakości kształcenia. Obecnie studenci wyższych uczelni na kierunkach technicznych korzystają w czasie laboratoriów ze sprzętu dedykowanego do konkretnych ćwiczeń. Wykorzystują oni zestawy specjalistycznych urządzeń pomiarowych, niezwykle kosztownych, często wymagających kalibracji. Zaproponowana koncepcja realizowana jest w Katedrze Systemów i Sieci Radiokomunikacyjnych Politechniki Gdańskiej od roku 2011. Pojedyncze stanowisko ćwiczeniowe składa się jedynie z komputera klasy PC i modułu radia programowalnego USRP (Universal Software Radio Peripheral). W porównaniu z tradycyjnymi urządzeniami wykorzystywanymi przy projektowaniu stanowisk laboratoryjnych wszelkie operacje realizowane są w środowisku GNU Radio Companion przy pomocy schematów przepływu informacji bazujących na blokach cyfrowego przetwarzania sygnałów. Przedstawiona technologia radia programowalnego SDR (Software Defined Radio) może mieć szerokie zastosowanie w procesie kształcenia studentów ICT. Zaproponowane podejście pozwala na efektywniejsze planowanie stanowisk laboratoryjnych. Umożliwia skrócenie czasu realizacji etapów związanych z projektowaniem, symulacją i testowaniem urządzeń teleinformatycznych. Pozwala również na elastyczną zmianę stanowisk laboratoryjnych zgodnie z dynamicznym rozwojem w obszarze nowych technologii.


  • TECHNOLOGIA RADIA PROGRAMOWALNEGO W TRANSPORCIE SZYNOWYM
    • Andrzej Marczak
    2015 Pełny tekst Problemy Kolejnictwa

    Technologia radia programowalnego umożliwia wykonanie urządzeń pracujących w różnego rodzaju analogowych i cyfrowych systemach łączności radiowej. W artykule zaprezentowano zagadnienia dotyczące koncepcji przeprowadzenia radia programowalnego. Zaprezentowano oprogramowanie GNU Radio, służące do realizacji operacji przetwarzania sygnałów w torach nadawczo-odbiorczych urządzeń zrealizowanych w technologii SDR. Przedstawiono również środowisko graficzne GNU Radio Companion, które ułatwia projektowanie i oprogramowanie radia programowalnego. Przykład aplikacji nadajnika i odbiornika z wykorzystaniem oprogramowania GNU Radio, pokazuje łatwość, z jaką można tworzyć urządzenia nadawczo-odbiorcze w technologii SDR. Ta aplikacja została uruchomiona i pracowała na przykładowej platformie sprzętowej SDR, realizując transmisję z urządzeniami wykonanymi w dotychczas stosowanej technologii. Schemat i budowę tej platformy sprzętowej SDR opisano w artykule. Technologia radia programowalnego umożliwia szybką zmianę właściwości sprzętu i do-stosowanie go do aktualnych zastosowań. Technologia SDR umożliwia wykorzystanie tego samego sprzętu, z odpowiednim oprogramowaniem, w różnych, często odmiennych zastosowaniach np. w transporcie szynowym, drogowym czy zastosowaniach specjalnych. Dodatkowo możliwość łatwego, programowego upgrade’u właściwości sprzętu pozwala wydłużyć czas wykorzystania urządzeń.


  • Technologia robót torowych
    • Zbigniew Kędra
    2015

    Monografia „Technologia robót torowych” podzielona została na 11 rozdziałów, w których przedstawiono problematykę napraw nawierzchni podsypkowych i podtorza. W pierwszych czterech rozdziałach opisane zostały podstawowe pojęcia, klasyfikacja napraw oraz proste technologie robót wykonywane metodą ręczną i małej mechanizacji. W kolejnych czterech rozdziałach omówione zostały technologie podbijania toru, oczyszczania podsypki, spawania i zgrzewania szyn oraz ich reprofilacji. Przedstawione zostały nowoczesne metody, rozwiązania technologiczne i wysokowydajne maszyny torowe wykorzystywane przez zarządców infrastruktury na świecie. Trzy ostatnie rozdziały opisują technologie napraw głównych rozjazdów, nawierzchni podsypkowej i podtorza kolejowego. Szczegółowo omówione zostały nowoczesne maszyny torowe wykorzystywane przy budowie i naprawach dróg szynowych oraz mechanizacja procesów technologicznych. Książka przeznaczona jest dla studentów kierunków budownictwo i transport, szczególnie na specjalnościach związanych z budową i utrzymaniem dróg szynowych. Z uwagi na zakres omówionej tematyki przydatna będzie również pracownikom przedsiębiorstw zajmujących się utrzymaniem i naprawą dróg szynowych.


  • Technologia w nauczaniu matematyki
    • Anita Maria Dąbrowicz-Tlałka
    2015

    Technologie informatyczne i komunikacyjne spowodowały głębokie zmiany społeczne. Ma to istotny wpływ również na edukację. Zmienia się dydaktyka matematyki oraz metodyka nauczania w tym zakresie. Inne umiejętności stają się istotne dla maturzystów poszukujących dalszych ścieżek rozwoju oraz tych, którzy chcą przygotować się do zajęcia dobrej pozycji na rynku pracy. Zmienia się również rola nauczyciela w procesie kształcenia. Technologia niesie ze sobą też wiele zagrożeń. W kształceniu trzeba rozważnie wyznaczyć złoty środek - pozwalający uczniowi na zdobycie wiedzy i umiejętności - aby nie był on tylko użytkownikiem aplikacji, ale też twórcą nowych rozwiązań.


  • Technologie recyklingu modułów fotowoltaicznych: krzemowych i cienkowarstwowych
    • Ewa Klugmann-Radziemska
    • Anna Kuczyńska-Łażewska
    2015 Recykling

    Technologie fotowoltaiczne są uważane za źródło energii o niewielkiej odpadowości, ponieważ istotnie: na etapie produkcji, a szczególnie w okresie eksploatacji, można je uznać za bezodpadowe. Pomimo tego, będą one jednak stanowiły odpad po zakończeniu okresu ich eksploatacji. Ze względu na długi okres eksploatacji recycling elementów systemów PV stanie się problemem dopiero za kilka - kilkanaście lat. Ilość odpadów z instalacji fotowoltaicznych, powstających w poszczególnych latach, będzie korelować z ilością modułów fotowoltaicznych, zamontowanych w systemach PV w każdym z poprzedzających lat.


  • Technologie recyklingu modułów PV
    • Ewa Klugmann-Radziemska
    • Anna Kuczyńska-Łażewska
    2015 Czysta Energia

    Dla Europy spodziewana masa wycofanych z użycia modułów w 2040 r. wyniesie 33 500 ton. Istotny problem stanowi fakt, że niektóre moduły zawierają pewne ilości szkodliwych materiałów, takich jak kadm, ołów, tellur i selen. W polityce Unii Europejskiej uwzględniono rozszerzoną odpowiedzialność producentów za produkty, obejmującą cały okres ich istnienia.


  • Technologie wytwarzania żywności funkcjonalnej i metodyki badania jej składu.- cz. II
    • Natalia Nosal
    • Jacek Namieśnik
    2015 Laboratorium

    Obserwuje się rozwój technologii produkcji żywności w kierunku wzmocnienia funkcji jej składników. Na podstawie studium literaturowego stwierdzono, że nastąpił coraz bardziej zauważalny postęp w dziedzinie nanotechnologii, której metody są przydatne w procesach produkcji żywności bezpiecznej, o dłuższym terminie przydatności do spożycia, podwyższonych walorach sensorycznych oraz z dodatkiem związków biologicznie aktywnych. Żywność wzbogaca się również w fitozwiązki wytwarzane na drodze syntezy z komórek roślinnych.


  • Technologie wytwarzania żywności funkcjonalnej. Metodyki badania jej składu. Kierunki rozwojowe- cz. I
    • Natalia Nosal
    • Jacek Namieśnik
    2015 Laboratorium

    Obserwuje się rozwój technologii produkcji żywności w kierunku wzmocnienia funkcji jej składników, które wspomagają system odpornościowy, przyczyniają się do zapobiegania rozwoju chorób sercowo-naczyniowych czy dolegliwości żołądkowych. Można stwierdzić, że nastąpił coraz bardziej zauważalny postęp w dziedzinie nanotechnologii, której metody są przydatne w procesach produkcji żywności bezpiecznej, o dłuższym terminie przydatności do spożycia, podwyższonych walorach sensorycznych oraz z dodatkiem związków biologicznie aktywnych. Żywność wzbogaca się również w fitozwiązki wytwarzane na drodze syntezy z komórek roślinnych


  • Teledetekcja w diagnostyce żelbetowych elementów konstrukcyjnych
    • Patryk Ziółkowski
    2015

    Pomiary teledetekcyjne przy użyciu naziemnych skanerów laserowych to nowo-czesne narzędzie pracy wykorzystywane nie tylko w geodezji, ale też w medycynie, inżynierii produkcji, a nawet kryminalistyce. W obszarze inżynierii budowlanej znajduje on zastosowanie w badaniu geometrii budowli(hale przemysłowe) i obiektów inżynier-skich(mosty, wiadukty), a także w pracach związanych z inwentaryzacją obiektów. Skaning laserowy pozwala na odwzorowanie przestrzeni w trójwymiarowym układzie współrzędnych za pomocą modelu złożonego z dużej ilości punktów, zwanego chmurą punktów. Standardowe charakterystyki techniczne skanerów laserowych wykazują, że dokładności pomiarów możliwe do uzyskania wąchają się między 2-5 mm błędu, co znacznie ogranicza jego potencjalne płaszczyzny zastosowań. Jednakże w ramach badań w których uczestniczył autor wykazano, że przy użyciu jednego z najbardziej popularnych skanerów laserowych Leica C10 oraz oprogramowania Cyclon 7 i MeshLab, można z powodzeniem prowadzić dokładną diagnostykę elementów kon-strukcyjnych z betonu, w tym także pomiar geometrii z dokładnością bliską 1mm. W poniższym referacie zaprezentowane zostaną metody i rozwiązania umożliwia-jące wstępną ocenę podstawowych elementów konstrukcyjnych jakimi są belki żelbe-towe, opisano potencjalne możliwości i ograniczenia technik laserowych, a także określono warunki stosowalności tej metody w diagnostyce elementów z betonu. Przedstawiona zostanie analiza możliwości oceny deformacji i mechanizmów niszcze-nia zginanych belek żelbetowych, a także zaprezentowany zostanie sposób przetwa-rzania danych pomiarowych uzyskanych podczas skaningu laserowego przy użyciu popularnego oprogramowania do modelowania chmury punktów.


  • TELEDETEKCJA W DIAGNOSTYCE ŻELBETOWYCH ELEMENTÓW KONSTRUKCYJNYCH
    • Patryk Ziółkowski
    2015

    Pomiary teledetekcyjne przy użyciu naziemnych skanerów laserowych to nowoczesne narzędzie pracy wykorzystywane nie tylko w geodezji, ale też w medycynie, inżynierii produkcji, a nawet kryminalistyce. W obszarze inżynierii budowlanej znajduje on zastosowanie w badaniu geometrii budowli(hale przemysłowe) i obiektów inżynierskich(mosty, wiadukty), a także w pracach związanych z inwentaryzacją obiektów. Skaning laserowy pozwala na odwzorowanie przestrzeni w trójwymiarowym układzie współrzędnych za pomocą modelu złożonego z dużej ilości punktów, zwanego chmurą punktów. Standardowe charakterystyki techniczne skanerów laserowych wykazują, że dokładności pomiarów możliwe do uzyskania wąchają się między 2-5 mm błędu, co znacznie ogranicza jego potencjalne płaszczyzny zastosowań. Jednakże w ramach badań w których uczestniczył autor wykazano, że przy użyciu jednego z najbardziej popularnych skanerów laserowych Leica C10 oraz oprogramowania Cyclon 7 i MeshLab, można z powodzeniem prowadzić dokładną diagnostykę elementów konstrukcyjnych z betonu, w tym także pomiar geometrii z dokładnością bliską 1mm. W poniższym referacie zaprezentowane zostaną metody i rozwiązania umożliwiające wstępną ocenę podstawowych elementów konstrukcyjnych jakimi są belki żelbetowe, opisano potencjalne możliwości i ograniczenia technik laserowych, a także określono warunki stosowalności tej metody w diagnostyce elementów z betonu. Przedstawiona zostanie analiza możliwości oceny deformacji i mechanizmów niszczenia zginanych belek żelbetowych, a także zaprezentowany zostanie sposób przetwarzania danych pomiarowych uzyskanych podczas skaningu laserowego przy użyciu popularnego oprogramowania do modelowania chmury punktów.


  • Telekomunikacyjne wsparcie narzędziowe działań zapobiegawczych w zakresie akwizycji, dystrybucji i wymiany informacji w procesie koordynacji i współpracy służb
    • Mariusz Miszewski
    • Sylwester Kaczmarek
    • Ryszard Katulski
    • Jacek Stefański
    2015

    Potrzeba prowadzenia efektywnego procesu współpracy służb i organów odpowiedzialnych za bezpieczeństwo narodowe i międzynarodowe wymaga wsparcia ze strony nowoczesnych systemów telekomunikacyjnych, uwarunkowanych ich specjalnym przeznaczeniem. Z uwagi na charakter działań, rozwiązania dla potrzeb koordynacji i współpracy muszą być realizowane jako systemy rozproszone umożliwiające przenoszenie i przetwarzanie informacji multimedialnych, w tym specjalnego przeznaczenia, integrujące różnego rodzaju technologie, a w szczególności: - technologie komunikacji radiowej i przewodowej, - technologie automatycznego pozycjonowania zasobów (GPS), - systemy automatycznego i masowego powiadomienia, - systemy uwierzytelnienia i autoryzacji, - systemy wspomagania dowodzenia i zarządzania zdarzeniami. W publikacji przedstawiono budowę nowoczesnego systemu łączności dyspozytorskiej typu SaaS (Software as a Service), czyli usługi realizowanej w wydzielonej chmurze obliczeniowej, ze szczególnym uwzględnieniem obsługi kolejki multimedialnej, wykorzystujący protokół SIP (Session Initiation Protocol). System ten wspiera środowisko wymiany informacji z istniejącymi systemami Eurosur (European Border Surveillance System) oraz Europol (European Police Office).


  • Temperature influence on tire/road noise evaluated by the drum method
    • Piotr Mioduszewski
    • Jerzy Ejsmont
    • Stanisław Taryma
    • Ryszard Woźniak
    2015

    Ambient air and road surface temperatures substantially affect the road vehicle noise emission. The temperature influence on tire/road noise depends mainly on tire-road combination. It is different for dense and porous pavements, for bituminous and cement ones. It differs also depending on tires. The correction procedures for temperature effect are still under consideration and preparation. Laboratory experiment was prepared to establish correlation between noise emission and temperature for a set of 12 selected tires. The tire/road noise measurements were performed for 2 sets of ISO reference tires with different hardness, 6 other passenger tires, including the tires specially designed for electric vehicles, and 2 truck tires. The tires were tested on drum facilities equipped with 3 different replica road surfaces within the air temperature range from 6ºC to 36ºC with a step of 10ºC. Additionally the tire/road noise emitted during the tire warming time was acquired and analyzed. Both ambient air and replica road surface temperatures were taken into consideration. The results and findings of this experiment are presented and discussed in the paper.


  • Tendencje w projektowaniu mieszkań dla seniorów = Contemporary design trends in housing for seniors
    • Krystyna Pokrzywnicka
    • Magdalena Podwojewska
    2015

    we wspolczesnym społeczeństwie zaistniała paradoksalna sytuacja wyobcowania osób starszych z problematyki modelowania bezpiecznego i przyjaznego środowiska życia Na tym tle przedstawiono analizę wybranych realizacji z dziedziny budownictwa dla osób 60+ ( analizując kontekst sytuacyjny, krajobrazowy,walory funkcjonalne i uzytkowe,innowacyjnosć technologiczną, indywidualny wyraz architektoniczny projektów i realizacji polskich i zagranicznych.


  • Termoizolacja dachu a poprawny kierunek przepływu powietrza w wentylacji naturalnej
    • Romana Antczak-Jarząbska
    • Maciej Niedostatkiewicz
    2015 Dachy

    W artykule opisano przypadek w którym projektant nie uwzględnił konieczności wykonania izolacji termicznej w połaci dachowej nad przestrzenią poddasza nieużytkowego, co przyczyniło się do odwrócenia kierunku przepływu powietrza wentylacyjnego w kanałach trzonów kominowyc. Pomimo zgodnego z zasadami wiedzy technicznej doboru układu warstw dachu zastosowane rozwiązanie spowodowało zakłócenie w pracy wentylacji grawitacyjnej w wyniku czego w budynku występowały uciążliwości eksploatacyjne.


  • Testing Situation Awareness Network for the Electrical Power Infrastructure
    • Rafał Leszczyna
    • Robert Małkowski
    • Michał Wróbel
    2015 Pełny tekst Acta Energetica

    The contemporary electrical power infrastructure is exposed to new types of threats. The cause of such threats is related to the large number of new vulnerabilities and architectural weaknesses introduced by the extensive use of Information and Communication Technologies (ICT) in such complex critical systems. The power grid interconnection with the Internet exposes the grid to new types of attacks, such as Advanced Persistent Threats (APT) or Distributed-Denial-of Service (DDoS) attacks. When addressing this situation the usual cyber security technologies are prerequisite, but not sufficient. To counter evolved and highly sophisticated threats such as the APT or DDoS, state-of-the-art technologies including Security Incident and Event Management (SIEM) systems, extended Intrusion Detection/Prevention Systems (IDS/IPS) and Trusted Platform Modules (TPM) are required. Developing and deploying extensive ICT infrastructure that supports wide situational awareness and allows precise command and control is also necessary. In this paper the results of testing the Situational Awareness Network (SAN) designed for the energy sector are presented. The purpose of the tests was to validate the selection of SAN components and check their operational capability in a complex test environment. During the tests’ execution appropriate interaction between the components was verified.


  • Testy platformy SAN dla sektora elektroenergetycznego
    • Rafał Leszczyna
    • Michał Wróbel
    • Robert Małkowski
    2015 Pełny tekst Zeszyty Naukowe Wydziału Elektrotechniki i Automatyki Politechniki Gdańskiej

    Współczesna infrastruktura elektroenergetyczna jest narażona na zagrożenia związane z dużą liczbą nowych luk i słabo- ści architektonicznych wynikających z szerszego wykorzystania technologii informacyjnych i komunikacyjnych (ang. Information and Communication Technologies – ICT). Połączenie infrastruktury elektroenergetycznej z Internetem naraża ją na nowe rodzaje ataków, takie jak ataki typu APT (ang. Advanced Persistent Threats) czy DDoS (ang. Distributed-Denial-of-Service). W tej sytuacji tradycyjne technologie bezpieczeństwa informacyjnego okazują się niewystarczające. W przeciwdziałaniu zaawansowanym zagrożeniom typu APT, czy DDoS, konieczne staje się wykorzystanie najnowocześniejszych technologii, jak systemy SIEM (ang. Security Incident and Event Management), rozbudowane systemy IDS/IPS (ang. Intrusion Detection / Prevention Systems), czy moduły TPM (ang. Trusted Platform Module). Niezbędne jest także opracowanie i wdrożenie rozległej infrastruktury teleinformatycznej wspierającej szeroką świadomość sytuacyjną dotyczącą bezpieczeństwa informacji. W artykule przedstawiono wyniki testów platformy SAN (ang. Situational Network Awareness) przeznaczonej dla sektora energetycznego. Celem badań było sprawdzenie poprawności wyboru komponentów SAN, ocena ich wzajemnej współpracy oraz zdolności operacyjnej.


  • The adiabatic potentials of low-lying electronic states of the NaRb molecule
    • Marcin Wiatr
    • Patryk Jasik
    • Józef Eugeniusz Sienkiewicz
    2015 Pełny tekst PHYSICA SCRIPTA

    Adiabatic potential energy curves and spectroscopic constants have been calculated for the NaRb molecule. The results of ten states of the symmetry Σ+, six states of the symmetry Π, and two states of the symmetry Δ are obtained by the nonrelativistic quantum chemical method used with pseudopotentials describing the interaction of valence electrons with atomic cores. Analysis is based on a comparison with the results of other theoretical and experimental studies.


  • The Analysis of Vodka: A Review Paper
    • Paulina Wiśniewska
    • Magdalena Śliwińska
    • Tomasz Dymerski
    • Waldemar Wardencki
    • Jacek Namieśnik
    2015 Pełny tekst Food Analytical Methods

    Vodka is the most popular alcoholic beverage in Poland, Russia and other Eastern European countries, made from ethyl alcohol of agricultural origin that has been produced via fermentation of potatoes, grains or other agricultural products. Despite distillation and multiple filtering, it is not possible to produce 100 % ethanol. The solution with a minimum ethanol content of 96 %, which is used to produce vodkas, also contains trace amounts of other compounds such as, esters, aldehydes, higher alcohols, methanol, acetates, acetic acid and fusel oil. Regarding that fact, it is very important to carry on research on the analysis of the composition and verifying the authenticity of the produced vodkas. This paper summarizes the studies of vodka composition and verifying the authenticity and detection of falsified products. It also includes the methods for analysing vodkas, such as: using gas, ion and liquid chromatography coupled with different types of detectors, electronic nose, electronic tongue, conductivity measurements, isotope analysis, atomic absorption spectroscopy, near infrared spectroscopy, spectrofluorometry and mass spectrometry. In some cases, the use of chemometric methods and preparation techniques were also described.


  • The antitumor compound triazoloacridinone C-1305 inhibits FLT3 kinase activity and potentiates apoptosis in mutant FLT3-ITD leukemia cells.
    • Ewa Augustin
    • Anna Skwarska
    • Anna Weryszko
    • Iwona Pelikant
    • Ewa Sankowska
    • Barbara Borowa-Mazgaj
    2015 ACTA PHARMACOLOGICA SINICA

    Aim: FMS-like receptor tyrosine kinase (FLT3) is expressed in some normal hematopoietic cell types and plays an important role in the pathogenesis of acute myeloid leukemia (AML). In this study, we examined the effects of triazoloacridinone C-1305, an antitumor compound, on AML cells with different FLT3 status in vitro. Methods: A panel of human leukemic cell lines with different FLT3 status was used, including FLT3 internal tandem duplication mutations (FLT3-ITD, MV-4-11), wild-type FLT3 (RS-4-11) and null-FLT3 (U937) cells. Cell proliferation was estimated using MTT assays, and apoptosis was studied with flow cytometry and fluorescence microscopy. FLT3 kinase activity (phosphorylation of FLT3 at Tyr591) was determined with ELISA and Western blotting. FLT3 downstream signaling proteins involving AKT, MAPK and STAT5 were examined by Western blotting. RNA silencing was used to decrease the endogenous FLT3. Results: The mutant FLT3-ITD cells were more sensitive to C-1305 than the wild-type FLT3 and null-FLT3 cells (the IC50 values measured at 24 h were 1.2±0.17, 2.0±09, 7.6±1.6 µmol/L, respectively). C-1305 (1–10 µmol/L) dose-dependently inhibited the kinase activity of FLT3, which was more pronounced in the mutant FLT3-ITD cells than in the wild-type FLT3 cells. Furthermore, C-1305 dose-dependently decreased the phosphorylation of STAT5 and MAPK and the inhibitory phosphorylation of Bad, and induced time- and dose-dependent apoptosis in the 3 cell lines with the null-FLT3 cells being the least susceptible to C-1305-induced apoptosis. Knockdown of FLT3 with siRNA significantly decreased C-1305-induced cytotoxicity in the mutant FLT3-ITD cells. Conclusion: C-1305 induces apoptosis in FLT3-ITD-expressing human leukemia cells in vitro, suggesting that mutated FLT3 kinase can be a new target for C-1305, and C-1305 may be a drug candidate for the therapeutic intervention in FLT3-associated AML.