Pokaż publikacje z roku
-
Pokaż wszystkie publikacje z roku 2025
-
Pokaż wszystkie publikacje z roku 2024
-
Pokaż wszystkie publikacje z roku 2023
-
Pokaż wszystkie publikacje z roku 2022
-
Pokaż wszystkie publikacje z roku 2021
-
Pokaż wszystkie publikacje z roku 2020
-
Pokaż wszystkie publikacje z roku 2019
-
Pokaż wszystkie publikacje z roku 2018
-
Pokaż wszystkie publikacje z roku 2017
-
Pokaż wszystkie publikacje z roku 2016
-
Pokaż wszystkie publikacje z roku 2015
-
Pokaż wszystkie publikacje z roku 2014
-
Pokaż wszystkie publikacje z roku 2013
-
Pokaż wszystkie publikacje z roku 2012
-
Pokaż wszystkie publikacje z roku 2011
-
Pokaż wszystkie publikacje z roku 2010
-
Pokaż wszystkie publikacje z roku 2009
-
Pokaż wszystkie publikacje z roku 2008
-
Pokaż wszystkie publikacje z roku 2007
-
Pokaż wszystkie publikacje z roku 2006
-
Pokaż wszystkie publikacje z roku 2005
-
Pokaż wszystkie publikacje z roku 2004
-
Pokaż wszystkie publikacje z roku 2003
-
Pokaż wszystkie publikacje z roku 2002
-
Pokaż wszystkie publikacje z roku 2001
-
Pokaż wszystkie publikacje z roku 2000
-
Pokaż wszystkie publikacje z roku 1999
-
Pokaż wszystkie publikacje z roku 1998
-
Pokaż wszystkie publikacje z roku 1988
-
Pokaż wszystkie publikacje z roku 1987
-
Pokaż wszystkie publikacje z roku 1980
Publikacje z roku 2015
Pokaż wszystkie-
Ekspertyza dla Rady Dzielnicy Rady Dzielnicy Wrzeszcz Górny w sprawie wniosku do sporządzanego Studium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania Przestrzennego Miasta Gdańska
- Łukasz Pancewicz
- Barbara Zgórska
Ekspertyza posłużyła jako podstawa do sporządzenia Uchwała Nr VII/20/15 Rady Dzielnicy Wrzeszcz Górny z dnia 9 12 2015 w sprawie przedstawienia stanowiska Rady dzielnicy Wrzeszcz Górny odnośnie wniosków do nowego Studium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania Przestrzennego w Gdańsku
-
Ekspertyza dotycząca funkcjonowania dzielnicy Dolna Oliwa w rejonie ulic Kołobrzeska Piastowska (osiedle Przymorze) w ramach przygotowań i realizacji Festiwalu Streetwaves pt "Dobra Samotność"
- Gabriela Maria Rembarz
prace eksperckie wraz z prelekcją oraz udziałem w panelu dyskusyjnym na temat możliwości rewitalizacji i reurbanizacji wielkich osiedli mieszkaniowych
-
EKSPERTYZA GŁOWICY NAPOWIETRZNEJ ESS 123 C.31 PO ZWARCIU WEWNĘTRZNYM
- Marek Olesz
W pracy określono poprawność wykonania i podłączenia głowic kablowych 110 kV oraz analizowano przebieg zdarzeń w sieci elektroenergetycznej w chwili wystąpienia zwarcia w układzie izolacyjnym.
-
Ekspertyza historyczna uzasadniająca wniosek o włączenie budynków przy ul. Orłowskiej 17 i 19 do Wojewódzkiego Rejestru Zabytków
- Maria Sołtysik
Expertyza wskazuje na wartości zabytkowe dwóch domów rybacko-letniskowych przy ulicy Orłowskiej 17 i 19, znajdujących się w zespole z pensjonatem "Czerwony Dwór" przy ul. Orłowskiej 15
-
Ekspertyza naukowo-techniczna dotyczącą wybranych parametrów geowłóknin Elcen
- Angelika Duszyńska
- Tomasz Kusio
Przedmiotem ekspertyzy były badania parametrów fizycznych, wytrzymałościowych i hydraulicznych geowłóknin o symbolach: 150, 200, 300, 400, 500 i 600. W ramach prac badawczych określono następujące parametry techniczne: - masa powierzchniowa, - grubość pod obciążeniem: 2, 20 i 200 kPa, - wytrzymałość na rozciąganie i wydłużenie względne (metodą szerokich próbek), - siła przy przebiciu statycznym (metodą CBR), - charakterystyczna wielkość porów.
-
Ekspertyza nr WOiO/II/78/2015 n.t. własności mechanicznych laminatów epoksydowo-bazaltowych
- Jakub Kowalski
Współczesne konstrukcje jachtów często wykonywane są z materiałów kompozytowych. Najczęściej stosowane są kompozyty (laminaty), których zbrojenie wykonane jest z włókna szklanego bądź węglowego, przesyconego żywicą (poliestrową, epoksydową, winyloestrową). W przemyśle jachtowym, co raz częściej stosuje się zbrojenia wykonane z włókien bazaltowych. Zleceniodawca dostarczył próbki wykonane z różnych materiałów, w tym m.in ze wspomnianych włókien bazaltowych. Ekspertyza polegała na wyznaczeniu własności mechanicznych dla dostarczonych przez zleceniodawcę kompozytów. W ramach ekspertyzy przebadano i porównano własności 17 serii próbek (łącznie 101 sztuk)
-
Ekspertyza silnika trakcyjnego tramwaju Dűwag N8C pod kątem wyjaśnienia przyczyny występowania uszkodzeń tego typu silników
- Jacek Skibicki
Celem badań było wykonanie ekspertyzy silnika trakcyjnego typu BGK, eksploatowanego w tramwaju Düwag N8C, pod kątem występowania uszkodzeń tych silników. W celu realizacji tego zadania przeprowadzono obserwowaną eksploatację w/w silnika w warunkach rzeczywistych. W tym celu opomiarowano silnik rejestrując w sposób ciągły bieżące wartości prądów i napięć występujących na obu uzwojeniach silnika tj, na uzwojeniu twornika i wzbudzenia. Rejestrację przeprowadzono przez trzymiesięczny okres eksploatacji pojazdu. Przebiegi rejestrowano przy wykorzystaniu czterokanałowego rejestratora Hioki MR8880-20 wyposażonego w dwie sondy prądowe LEM o zakresie pomiarowym 1000 A oraz dwa układy dzielników rezystancyjnych do pomiaru napięcia. Rejestracja odbywała się zasadniczo z rozdzielczością 100 ms, za wyjątkiem wybranych przebiegów, które zarejestrowano z rozdzielczością wyższą wynoszącą 1 ms. W celu zminimalizowania wpływu pracy elementów elektrycznych pojazdu na zarejestrowane wyniki, urządzenia pomiarowe zostały wpięte bezpośrednio w miejscu połączenia uzwojeń silnika z obwodem głównym pojazdu.
-
Ekspertyza techniczna dot. odpowiedzi dynamicznej obiektu „Targ Rakowy i Sienny” – CZĘŚĆ 1 - BADANIA
- Krzysztof Wilde
- Jacek Chróścielewski
- Mikołaj Miśkiewicz
- Łukasz Pyrzowski
- Magdalena Rucka
- Aleksandra Kuryłowicz-Cudowska
- Błażej Meronk
- Beata Zima
- Rafał Kędra
Zakres wykonanej ekspertyzy obejmował wykonanie odpowiedzi dynamicznej istniejącej części Forum Gdańsk wywołanej poruszającym się taborem kolejowym.
-
Ekspertyza techniczna dot. określenia przyczyn awarii konstrukcji kładki otwieralnej nad kanałem portowym w Porcie Ustka
- Krzysztof Wilde
- Jacek Chróścielewski
- Mikołaj Miśkiewicz
- Łukasz Pyrzowski
- Błażej Meronk
- Rafał Kędra
- Aleksandra Kuryłowicz-Cudowska
Celem opracowania części B ekspertyzy jest zidentyfikowanie przyczyn nieprawidłowej pracy konstrukcji obrotowej kładki dla pieszych nad kanałem portowym w Porcie Ustka zaobserwowanym w na początku lipca 2015r. oraz ich wpływu na konstrukcję i wskazanie możliwości naprawy.
-
EKSPERTYZA TECHNICZNA DOTYCZĄCA ANALIZ OBLICZENIOWYCH SIECI CIEPŁOWNICZEJ W BIAŁYMSTOKU
- Jacek Chróścielewski
- Mikołaj Miśkiewicz
- Łukasz Pyrzowski
- Stanisław Burzyński
- Krzysztof Wilde
Celem opracowania jest wykonanie obliczeń projektowanych rurociągów klasy C w sieciach ciepłowniczych eksploatowanych przez MPEC Sp. z o.o. w Białymstoku.
-
Ekspertyza techniczna dotycząca koncepcji demontażu i ponownego montażu mozaiki Kina Neptun w Gdańsku
- Krzysztof Wilde
- Bożena Kotarska-Lewandowska
- Jacek Chróścielewski
- Jan Buczkowski
- Marzena Kurpińska
- Jarosław Kondrat
- Aleksandra Kuryłowicz-Cudowska
Przedmiotem ekspertyzy było opracowanie koncepcji demontażu i ponownego montażu mozaiki Kina Neptun znajdującej się na jego zewnętrznej stronie od ulicy Lektykarskiej.
-
Ekspertyza techniczna dotycząca określenia wpływu drgań dynamicznych na konstrukcję chłodni na terenie zakładu Mondi w Świeciu
- Krzysztof Wilde
- Magdalena Rucka
- Rafał Kędra
- Jacek Lachowicz
- Beata Zima
Przedmiotem ekspertyzy było wykonanie badań określających wpływ drgań dynamicznych spowodowanych pracą wentylatorów na konstrukcję budynku chłodni.
-
Ekspertyza techniczna dotycząca określenia wpływu drgań wywołanych montażem grodzic PCV przy ul. Sołeckiej 10 w Gdańsku.
- Krzysztof Wilde
- Magdalena Rucka
- Rafał Kędra
- Jacek Lachowicz
- Beata Zima
Celem ekspertyzy było określenie wpływu drgań dynamicznych spowodowanych wbijaniem ścianki szczelnej na konstrukcje przyległych budynków.
-
Ekspertyza techniczna dotycząca symulacji obliczeniowych odpowiedzi statycznej i dynamicznej projektowanego wiaduktu Biskupia Górka w Gdańsku
- Mikołaj Miśkiewicz
- Łukasz Pyrzowski
- Jacek Chróścielewski
- Krzysztof Wilde
Ekspertyza dotyczy nowoprojektowanego wiaduktu Biskupia Górka w Gdańsku. Jest to konstrukcja łukowa, drogowa, dwujezdniowa, z jazdą dołem.
-
Ekspertyza techniczna dotycząca wpływu drgań na kolumny betonowe wykonywane w ramach budowy drogi ekspresowej S19 Lubartów-Kraśnik
- Krzysztof Wilde
- Magdalena Rucka
- Mikołaj Miśkiewicz
- Marzena Kurpińska
- Błażej Meronk
- Rafał Kędra
- Beata Zima
Celem ekspertyzy było określenie wpływu drgań generowanych w trakcie wytwarzania nowej kolumny betonowej na już istniejące, które zostały wykonane wcześniej.
-
Ekspertyza techniczna w sprawie uszkodzeń nawierzchni drogi wojewódzkiej nr 434, odcinek Śrem-Rawicz
- Piotr Jaskuła
- Bohdan Dołżycki
- Łukasz Mejłun
Ze względu na postępujący proces degradacji nawierzchni (warstwy ścieralnej) drogi wojewódzkiej nr 434 na odcinku Śrem-Rawicz Wykonawca przebudowy drogi zwrócił się do Katedry Inżynierii Drogowej Politechniki Gdańskiej o ustalenie mechanizmu i przyczyn zniszczenia nawierzchni. W ramach prowadzonych prac wykonano analizę następujących zagadnień: 1. Ocena zgodności prac z projektem i dokumentacją kontraktu. 2. Ocena stabilności wbudowanej warstwy ścieralnej SMA. 3. Ocena stabilności warstwy wiążącej. 4. Ocena sczepności międzywarstwowej na granicy warstwy ścieralnej i warstwy wiążącej. 5. Skuteczność skropienia międzywarstwowego, ilość, migracja asfaltu. 6. Mechanizm zniszczenia. Wykonane badania i analizy objęły: A. Prace studialne. B. Prace terenowe. C. Prace laboratoryjne (badania stabilności warstwy ścieralnej, skład mieszanki mineralno-asfaltowej, ocena sczepności międzywarstwowej), D. Prace analityczne (symulacje numeryczne zachowania się warstwy ścieralnej i sczepności charakteryzowanej parametrami z badań laboratoryjnych, ustalenie przyczyny zniszczenia, ocena mechanizmu zniszczenia).
-
EKSPERTYZA TECHNICZNA WOZÓW WYCIĄGOWYCH NA POCHYLNIACH KANAŁU ELBLĄSKIEGO – DLA POCHYLNI BUCZYNIEC I JELENIE
- Artur Olszewski
- Jacek Łubiński
- Olgierd Olszewski
- Emil Olszewski
Głównym celem wykonanej ekspertyzy było wykonanie oceny stanu technicznego wozów wyciągowych znajdujących się na pochylniach Buczyniec i Jelenie, wraz ze wskazaniem przyczyn ich nieprawidłowego funkcjonowania oraz sformułowaniem zaleceń dotyczących dalszej eksploatacji. W ramach wykonanej ekspertyzy przeanalizowano istniejącą dokumentację techniczną i formalną oraz wykonano trzy wizje lokalne na pochylni Buczyniec i dwie wizje lokalne na pochylni Jelenie. W trackie wizji lokalnych wykonano niezbędne pomiary oraz dokumentację filmową i zdjęciową.
-
Ekspertyza uzupełniająca opinię biegłego sądowego dotyczącą powodu występowania wycieku uszczelniacza butylowego do wnętrza pakietu okiennego
- Justyna Kucińska-Lipka
- Józef Haponiuk
W niniejszym dokumencie ekspertyzę uzupełniającą opinię biegłego sądowego dotyczącą powodu występowania wycieku uszczelniacza butylowego do wnętrza pakietu okiennego. Wyniki przeprowadzonych badań wskazują, iż Silikon o nazwie handlowej “Bosman” dostarczony od strony pozwanej nie jest identyczny pod względem chemicznym niż ten stosowany przez powoda. Silikon stosowany przez powoda rozmiękcza uszczelniacz butylowy stosowany w pakietach okiennych firmy VETREX Sp. z o.o. poprzez wpływanie na strukturę fizyczną polimeru. Wymieniony silikon nie nadaje się do stosowania w kontakcie z uszczelniaczem butylowym na bazie kauczuku izobutylowego i jego kopolimerów.
-
EKSPERTYZA W ZAKRESIE POPRAWY DOSTĘPNOŚCI ZGODNIE Z ZARZĄDZENIEM Nr 10740/13/VI/U PREZYDENTA MIASTA GDYNI Z DN. 17 MAJA 2013 W SPRAWIE PRZYJĘCIA STANDARDÓW DOSTĘPNOŚCI DLA MIASTA GDYNI. Dotyczy: Rozbudowy ulicy Morskiej w Gdyni wraz z budową ciągu pieszo-rowerowego w ul. Podjazd.
- Marek Wysocki
Ocena zgodności projektu przebudowy układu komunikacyjnego w obrębie Dworca Głównego w Gdyni wraz z budową kładki pieszo-rowerowej z koncepcją projektowania uniwersalnego i dostępnością przestrzeni do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.
-
EKSPERTYZA W ZAKRESIE POPRAWY DOSTĘPNOŚCI ZGODNIE Z ZARZĄDZENIEM PREZYDENTA MIASTA GDYNI NR 10740/13/VI/U Z DN. 17 MAJA 2013 W SPRAWIE PRZYJĘCIA STANDARDÓW DOSTĘPNOŚCI DLA MIASTA GDYNI. Dot. projektu budynku mieszkalnego wielorodzinnego w Gdyni ul. Rozewska.
- Marek Wysocki
Opracowanie dotyczy audytu dostępności projektu budynku mieszkalnego w Gdyni przy ul. Rozewskiej. Wskazania rozwiązań przestrzennych poprawiających dostępność obiektu do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.